תרופות, טיפוח וקוסמטיקה באינטרנט
חיפוש מוצרים
 |  Language:
0
פריטים בסל שלך
סה"כ: 0 ₪
לקופה

וירוסים


פארם פורום
ניתן לשאול שאלות והרוקח האחראי ישיב
אתר מאובטח SSL
אתר זה מאובטח
כל הפרטים שתשאירו
בעת ההרשמה
יהיו מוצפנים ומוגנים
ייעוץ לחולה

להתייעצות עם רוקח פנה למספר טלפון:

04-8522062

או לכתובת מייל : info@pharmonline.co.il

הרפס השפתיים

משפחת וירוסי ההרפס מכילה מספר סוגי וירוסים והנפוץ בהם הוא וירוס הרפס מסוג 1 (ובעברית שלבקת פשוטה) שתוקף בדרך כלל את השפתיים. הוירוס מאד נפוץ וכנרא ש 80% מהאוכלוסיה בישראל נושאת את הוירוס.

 

 

מויקיפדיה:
הרפס (Herpes; בעברית: שַׁלְבֶּקֶת) הוא משפחה של וירוסים (herpesviridae) הגורמים למחלות שונות (כגון "שַלְבֶּקֶת חוגרת") אצל בני אדם וחיות. בלשון הדיבור, המילה "הרפס" מתייחסת בעיקר לנגיף "הרפס סימפלקס", שמתבטא בעיקר בשלפוחיות על העור או בריריות, בעיקר באזור השפתיים, העפעפיים או איברי המין.

 


ההדבקה מתרחשת כתוצאה ממגע (למשל נשיקות ושתייה ממקור משותף) בשלבים המדבקים של המחלה. לרוב, לא חשים דבר בזמן ההדבקה אך הוירוס נשאר איתנו לכל החיים. הנגיף נמצא בגופינו במצב רדום ומתפרץ מדי פעם. ההתפרצויות מתרחשות בתדירות שונה בין אדם לאדם.

 

בדרך כלל ההתפרצויות מתרחשות בעיקר בחודשיי הקיץ לאחר חשיפה לשמש, רוח או חום או בעת מחלה ואצל חלק מהאנשים ההתפרצויות קשורות למצבי לחץ ודחק נפשי או פיזי ולמחזור החודשי.

 

התסמינים מתחלקים לשני שלבים: שלב ראשון מתאפיין בחוסר נוחות, דגדוג וגירוי בעור. לאחר 24 שעות מתחיל השלב השני בו מופיעות שלפוחיות קטנות והעור נעשה נפוח, אדום ודלקתי. השלפוחיות מתמלאות בנוזל שקוף ומתפוצצות לאחר מספר ימים.

 

הנגעים הללו מאד מדבקים!

ברוב המקרים ההרפס אינו מסוכן אך עלולה להיות התפשטות של הנגיף למקומות נוספים בגוף.

 

חשוב להתחיל טיפול מהר ככל האפשר, כבר בתחילת הרגשת העקצוץ.

תרופה המכילה את החומר הפעיל אציקלוויר (זובירקס, ציקלומד, אציקלו וי) הינה תרופה ספציפית נגד ווירוסי ההרפס והיא זיכתה את מפתחיה בפרס נובל לרפואה!   שימוש בקרם אציקלוויר במינון של חמש פעמים ביום למשך חמישה ימים, עשוי למנוע את הופעת הפצע.

 

הקרם זמין בבית המרקחת, ללא צורך במרשם רופא ומומלץ כי מי שסובל מפצעיי הרפס לעיתים קרובות יחזיק בביתו את הקרם וישתמש בו מייד עם הופעת הסימנים המקדימים (דגדוג וגירוי עור). מריחת הקרם לאחר הופעת הנגעים תקל על הסימפטומים.

 

הוירוס מדבק ומועבר על ידי מגע ולכן חשוב לשטוף ידיים לאחר כל טיפול ולהיזהר במריחת איפור (למשל מסקרה) לבל יעבור הזהום לעין.

בנוסף, אין לחלוק כלי אוכל, מגבות ומברשות שיניים עד לריפוי הנגעים.

למניעה, מומלץ להשתמש בקרם הגנה לשפתיים עם SPF 15 ומעלה, כיוון שחשיפה לקרינת השמש מהווה טריגר להתפרצות המחלה.


פארם Online
 
 
אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר רפואי והתחלת הטיפול בו.
   יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר הרפואי.
מומלץ להתייעץ עם הרוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי, אינטראקציה עם תכשירים רפואיים אחרים.
© כל הזכויות שמורות לפארם On-Line